Myofasciális vonalak! (az meg mi a fene??)
A hagyományos anatómia szerint testünk stabil vázát a csontrendszerünk, csontvázunk adja, amire rátapadnak, illeszkednek az izmok, szalagok, egyéb szövetek, és a testüregekben helyezkednek el a belső szerveink.
Az újfajta megközelítésben és értelmezésben a test formáját egy többrétegű, háromdimenziós, egységes fascia/kötőszövetháló biztosítja, mely hálóba épülnek be a csontok, izmok, szalagok, belső szervek. A folytonosság nem szakad meg, hanem a funkciónak megfelelően átalakul egy más szövetté, struktúrává.
Fasciának hívjuk azt a szerves biológiai anyagot, amely összeköti és formába rendezi testünk minden sejtjét.
Ez az egész testre kiterjedő, több rétegű hálórendszer teszi lehetővé, hogy sejtjeink összehangoltan, egy egységes egészként tudjanak működni, és nem a részek összeadódásával.
A fasciális hálózat több feladatot lát el egyidejűleg: erők átvitele, stabilizáció, szeparáció.
Ha ezt optimálisan terheljük, elasztikus és funkcionális marad, de ha nincs ellátva elég mozgással, akkor a kötőszövet feszes és rugalmatlan lesz. Ezáltal csökken a mozgékonyságunk, izom és ízületi fájdalmakat eredményezhet.
Óvjuk és ápoljuk fasciális vonalainkat!
Ápolási és ellátási tanácsaim:
1. Mozgás
2. Izomzat hengerezése
3. Triggerezés, a myofasciális triggerpontok oldása (Azok a területek, amelyek a rossz oxigén ellátottság miatt bionegatívtan fejlődtek.)